Z nami zawsze jesteś na

Wiesz jak odpowiednio zadbać o dłonie i stopy we własnym domu?

Pielęgnacja domowa w połączeniu z systematycznością to klucz do uzyskania pięknych dłoni. Tylko czy każda z nas potrafi znaleźć tę chwilę dla siebie?

Dłonie są wizytówką człowieka, jednak nawet profesjonalnie wykonany manicure nie zagwarantuje nam dobrze prezentujących się rąk. Wysuszona skóra, zadziorki około paznokciowe, popękane skórki… Drogie Panie, brzmi znajomo? Większość naszych klientek zmaga się z tym problemem, jednak rozwiązanie nie musi być czasochłonne, a tym bardziej, kosztowne. Pielęgnacja dłoni w zaciszu domowym często jest kojarzona z długim i mozolnym rytuałem na który wiele z Was nie może sobie pozwolić. Otóż Drogie Panie, wystarczy nam zaledwie 20 minut, aby zobaczyć rezultaty takiego zabiegu na „własnej skórze”.

Zabieg okluzyjny – Przesuszonym dłoniom mówimy NIE

Jak to zrobić we własnym domu?

  • Najlepszym sposobem na przygotowanie dłoni do zabiegu jest peeling enzymatyczny. Często Panie sięgają po peelingi cukrowe, jednak nie są świadome tego, że suchą skórę głównie należy nawilżać a nie złuszczać, co sporadycznie jest mylone.

Delikatne drobinki znajdujące się w peelingu enzymatycznym świetnie oczyszczą skórę, nie narażając jej na podrażnienia, co prawidłowo przygotuje dłonie do dalszej pielęgnacji.

  • Kolejnym krokiem jest krem o właściwościach silnie nawilżających, który powinien stać się najlepszym przyjacielem kobiety, zwłaszcza w okresie zimowym. My – kosmetolodzy zalecamy do tego zabiegu użycie kremu Cannabis Hand Cream firmy Arkana. Dzięki zawartości oleju konopnego i makowego zniweluje również problem z jakim borykają się osoby ze skórą atopową. Kolejnym kosmetykiem wartym uwagi jest Kremo–Maska firmy Podopharm. Produkt ten zalecany jest również przez wielu podologów. Wybierając kremy powinniśmy zadbać o to, by nie były one perfumowane, wówczas składniki odżywcze jakie zawiera dany produkt są niwelowane przez zawarty w nim alkohol.

Wybrany starannie przez nas produkt należy nanieść na całe dłonie, skupiając się przede wszystkim na najbardziej przesuszonych miejscach. W większości przypadków naszych Klientek jest to: wolna przestrzeń między palcami, kostki oraz skórki przy wale paznokciowym.

  • Folia spożywcza z pewnością gości w domu każdego z nas, co więcej, jej zastosowanie nie musi kończyć się na gastronomii. To idealny izolator ciepła, którego głownie potrzebujemy do tego zabiegu. Na nakremowane wcześniej dłonie nakładamy folię, starannie owijając ją wokół nich, aby zapewnić szczelność przed wydostaniem się produktu.
  • Na tak przygotowane dłonie nakładamy ciepłe rękawice, które zapewnią odpowiednią temperaturę. Dłonie w takim stanie pozostawiamy na 15 – 20 minut.

Cały proceder ma na celu przede wszystkim głębokie nawilżenie, ale także odbudowanie warstwy ochronnej, co pozwoli na kompleksowe dopieszczenie dłoni. Zabieg okluzyjny najlepiej powtarzać 2 – 3 razy w tygodniu w zależności od stanu dłoni. Jest również zalecany dla stóp, a jego wykonanie niczym się nie różni od przypadku rąk.

Jednak do niego zalecamy kremy specjalnie ukierunkowane do tej części ciała. Śmiało możemy polecić sprawdzony przez naszych Klientów krem z tej samej linii, który wyróżniliśmy już wcześniej, jednak tym razem przeznaczony do pielęgnacji stóp – Cannabis Foot Cream. lub również bardzo popularny w naszym salonie krem do stóp firmy Podopharm, który dzięki zawartych w nim lipidom zadziała cuda, niwelując niejeden problem związany z przesuszeniem czy też popękaniem. Oba te produkty cieszą się ogromnym uznaniem wśród naszych Klientów, którzy zawsze zadowoleni z efektów wracają po te produkty.

Pomoc profesjonalistów, a także korzystanie z kompleksowych usług, pomaga naszym klientom w rozwiązaniu wielu problemów, jednak są takie rzeczy na które My –kosmetolodzy, nie mamy wpływu. Systematyczność wzbogacona o pielęgnację domową jest kluczem do utrzymania uzyskanych efektów a nawet do ich znacznego przedłużenia. Wiele zależy również od Was. Mam nadzieję, że wiele z Was wykorzysta te informację w praktyce i będą dla Was cenną radą w dbałości o Swoje dłonie i stopy.

Pamiętajcie zawsze jesteśmy do waszej dyspozycji w salonie służąc swoim doświadczeniem i radą w codziennej pielęgnacji. 

Do zobaczenia w naszym salonie przy kolejnych stylizacjach paznokci oraz profesjonalnym pedicure w świetnej atmosferze relaksu…

Jagoda Pastuszka